Wieczna wojna - komiks na podstawie powieści Joe Haldemana

22/02/2006 By: GrafZero Kategoria: Komiks

Wieczna wojna - komiksNa podstawie książki “Wieczna Wojna” powstał 3-częściowy komiks. Moim zdaniem bardzo udany sam w sobie, zarówno z ciekawą “kreską” jak i całą opowieścią.

Warto tutaj zaznaczyć, że książka w dużej mierze odzwierciedla uczucia autora, który wrócił z wojny w Wietnamie. Widział tam bezsensowną rzeź, a nie widział właściwie ani jej początku i przyczyny ani sensu i końca. Żółtki byli dla niego jak kosmici - całkiem inna rasa, całkiem inne podejście, całkiem inne zachowania - wielkie starcie indywidualistycznej kultury zachodu, maszerującej na wojnę kontra masa jednolitych kolektywnie współpracujących przeciwników. Echa tej wojny to właśnie Książka Haldemana. Cóż… może tak chciał swoją wizję świata sci-fi przedstawić - aby zrobić całość bardziej “fantastyczna” - a nie żeby to była kolejna książka weterana z Wietnamu, opisująca po raz kolejny wojnę w Wietnamie.

Jednak tak jak zaznaczyłem, to nie jest najważniejsze w tym co napisał a co później trafiło na karty tego wyśmienitego komiksu. Najważniejszy jest przekaz, że każda wojna jest bezsensowna i że podstawą rozwiązywania konfliktów jest dialog i znalezienie wspólnego języka. A nie tłuczenie do siebie z coraz mocniejszych i groźniejszych pukawek…

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz