O PORTALU

28/06/2008 By: GrafZero Kategoria: Fantastyka

O portalu słów parę

Właściwie to nie wiem, czy nazwanie tej małej strony w internecie portalem nie jest na wyrost. Nie jest to typowy blog, bo publikują tutaj swoje teksty różni autorzy. Może multi-blog? A może pozostańmy przy nazwie portal. Będzie prościej używać popularnego słowa, które już trafiło do słowników i świadomości większości ludzi. A do tego jest proste. A my lubimy proste rzeczy, zrozumiałe.

Portal ten tworzą amatorzy. Nikt z nas nie jest profesjonalnym, zawodowym recenzentem czy krytykiem. Piszemy swoje opinie bo lubimy się dzielić własnymi przemyśleniami, własnymi wrażeniami. Taki mały ekshibicjonizm. Piszemy po godzinach, ale z pasją, szczerze, bez uciekania się w niezrozumiałe meandry i uznane przez wszystkich szablony. Być może komuś się spodoba, a komuś innemu nie, to co tu znajdzie – zawsze można podyskutować i dopisać własne komentarze czy przemyślenia i wziąć udział w dyskusji.

Internet daje nam szanse przekazania naszych opinii całemu światu. Jeśli tylko ktoś tu trafi. Ale, skoro czytasz ten tekst nasz drogi czytelniku, jakoś trafiłeś. A skoro trafiłeś, pozostaje nam mieć nadzieję, że spodoba ci się. Lub nie spodoba. Najgorsza rzecz, która nas przeraża, to obojętność i brak własnego zdania.

Portal ten jest także częścią większej całości. Można napisać, że z biegiem lat, stworzyliśmy małą rodzinkę, niemal jak rodzinka Adamsów – wszyscy razem, a każdy nieco inny. Poznajcie naszą rodzinkę, alfabetycznie:

GrafZero.com – amatorski portal o literaturze i powiązanych tematach. Na początku maił być wybitnie ukierunkowany na fantastykę, stad i nazwa cyberpunkowa. Ale jak to w życiu jest – plany planami a tymczasem po za science-fiction i fantasy znajdziecie tutaj także (a może teraz to już głównie) tematy poza fantastyczne.

Termopile.com – najmłodsze dziecko, dziecko ery multimedialnej rozrywki, a więc gier komputerowych i komputerów ogólnie. Nazwa zaś ma oddawać ducha walki i konkurencji. W końcu duża część gier komputerowych to zmagania z wrogiem – czy to w realiach historycznych czy futurystycznych. Osobiście uważam, że dużo łączy rozrywkę multimedialną z fantastyką.

Topielec.com – roztańczony topielec to zbiór opinii o muzyce, głównie o płytach, ale też o koncertach i wydarzeniach około muzycznych. Nazwa zaś powstała przez zasłuchanie się pewnego późnego wieczoru w balladzie o strzygach i topielicach.

Truposz.com – poświęcony dziesiątej z muz, kinematografii. Opinie o filmach i innych ruchomych obrazach, poczynając od westernu egzystencjonalnego Jima Jarmuscha (Truposz) poprzez kino fantastyczne aż po rozrywkowe kino familijne.

I to wszyscy co w jednej chatce mieszkają…

Witam i zapraszam do naszego świata.

SK

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz