Trzeci najazd Marsjan - Marek Oramus

05/09/2010 By: GrafZero Kategoria: Informacje wydawnicze

trzeci-najazd-marsjan-marek-oramus.jpgSolarisNet.pl:

Marek Oramus to autor kilkunastu książek, m.in. Sennych zwycięzców i Arsenału. Krytyk literacki, felietonista, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach naukowych. Po kilkuletniej przerwie przypomniał się czytelnikom powieścią Kankan wulkanie, a teraz ukazała się powieść Trzeci najazd Marsjan, pokazująca inną niż u Wellsa (pierwszy najazd) czy Strugackich możliwą wersję inwazji z kosmosu. Kto wie, czy nie najbardziej prawdopodobną…

Pewnego dnia dochodzi do dziwnej inwazji z kosmosu - Ziemianie zostają zasypani dobrami doczesnymi. Paradoksalnie, za sprawą tych podarunków ziemska cywilizacja, od lat pogrążona w kryzysie, wali się w gruzy. Ale ponieważ Marsjan, jak wiadomo, nie ma, więc być może do żadnej inwazji nie doszło. Któż więc bawi się z ludzkością w Świętego Mikołaja? I po co?

W Drugim najeździe Marsjan braci Strugackich Obcy sprowadzili ludzkość do roli rezerwuaru cennych dla nich soków żołądkowych.

W Trzecim najeździe Marsjan Oramusa Obcych najazd to właściwie sielanka: z nieba spada lawina promocji. Niestety, skutkiem ubocznym tej filantropii jest zmiecenie z powierzchni Ziemi cywilizacji ludzkiej w znanej nam postaci.

http://solarisnet.pl/oferta/trzeci_najazd_marsjan/

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz