Opętani - Chuck Palahniuk

17/06/2009 By: GrafZero Kategoria: Horror / Thriller, Literatura, Powieść

opetani-palahniuk.jpgNiedotrwałęm do końca. W połowie byłęm już całkowicie znudzony, obojętny i zniechęcony. Książka jest w moim odczuciu nudna… Aż nie chce mi się więcej o niej pisać i marnować słów…

Nota wydawcy

“Opętani” to opowieść o koszmarach, ale nie o tych, które dręczą dzieci we śnie, tylko o upiorach i lękach prześladujących nas na jawie.

Głównym miejscem akcji jest “ustronie pisarzy”, czyli stary, opuszczony teatr, luźno wzorowany na Villi Diodati nad jeziorem Genewskim, gdzie Lord Byron gościł Mary Shelley i kilku innych pisarzy, którzy podczas deszczowego lata opowiadali sobie straszne historie, a opowieść Mary Shelley stała się zalążkiem słynnego “Frankensteina”. Pisarzom uwięzionym w teatrze brakuje talentu i ochoty do pracy, ale dla sławy gotowi są na wszystko. Kiedy w zamkniętym na głucho budynku zaczyna brakować jedzenia, przestają działać urządzenia i niebezpiecznie spada temperatura, bohaterowie opowiadają sobie własne horrory.

Sam Palahniuk na swojej stronie internetowej pisze o “Opętanych” tak: “Postanowiłem stworzyć nowy rodzaj horroru - opartego na rzeczywistym świecie. Bez nadprzyrodzonych potworów ani magii. To miała być książka, której nie będziecie chcieli trzymać przy łóżku. Książka, która stanie się zapadnią, bramą do najmroczniejszych miejsc. Do takich miejsc, do których tylko wy będziecie mogli wejść - sami - gdy ją otworzycie. Bo tylko książki mają tę moc”.

[Niebieska Studnia, 2009]

Zobacz nowa wersje
Komentarze: 2 »
  1. Oooo… A jak Ci poszło z “Czarodziejską Górą” Manna? Zapadłeś w słodki sen po przeczytaniu pierwszej strony? Tylko Tom Clancy i Michael Crichton! ;)

    Komentarz od AgataW79 — 19/06/2009 @ 10:09

  2. A jak ci poszło z “Opętanymi”? ;)

    Komentarz od SK — 19/06/2009 @ 10:15

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz