Świat jest pełen chętnych suk - Jacek Piekara

20/08/2006 By: GrafZero Kategoria: Beletrystyka, Opowiadanie

Świat jest pełen chętnych suk - Jacek PiekaraŚwiat jest pełen chętnych suk to zbiór 13 opowiadań pióra (klawiatury?) Jacka Piekary. Opowiadań dość różnorodnych i podzielonych w ramach zbioru na cztery grupy: Miłość, seks, nienawiść; Bóg i historia; Obce światy; Planeta masek.

Poznasz Jezusa Chrystusa pracującego jako kierowcę ciężarówki, banitę skazanego na wieczne potępienie i przemierzającego Piekło, żigolaka służącego tajnemu konsorcjum, seryjnego mordercę kobiet, polskiego generała, który pojmał samego stalina, wyrachowanego agenta handlowego, potrafiącego sobie poradzić na nieprzyjaznej planecie.

Po przeczytaniu mogę bez chwili zastanowienia polecić ten zbiór szerokim rzeszom czytelników. Opowiadania są różnorodne, a jednocześnie wciągające i bardzo ciekawie opowiedziane. Występujące w nich postacie zarysowane są wyraziście. Niczego im nie brakuje, nie są nijakie, nie wiadomo skąd zabrane. Całość czyta się bardzo szybko i miło, dzięki Jackowi-gawędziarzowi, który swoją opowieścią buduje odpowiedni klimat i nastrój. I choć przed Piekara czytałem Grzędowicza - Piekara daje radę, nie ugina się. Więc jest dobrze. Bardzo dobrze! 

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz