Lśniące Dziewczyny - Lauren Beukes
Książki,  Zapowiedzi / Premiery

Lśniące Dziewczyny (The Shining Girls) – Lauren Beukes

Po rewelacyjnym, zapadającym w pamięć Zoo City (2012) czekałem na kolejną książkę Lauren Beukes z niecierpliwością – i oto jest: Lśniące Dziewczyny (The Shining Girls) nakładem Wydawnictwa REBIS, dwa lata po Zoo City.

Opis wydawcy:

Thriller, jakiego nie było! Zabójca doskonały, morderstwa i dom kryjący tajemnicę…

Jest zabójcą doskonałym. Niepowstrzymanym. Niewykrywalnym.

CHICAGO 1931

Harper Curtis, bezrobotny włóczęga i bardzo brutalny człowiek, przypadkiem znajduje dom, który kryje w sobie tajemnicę – jest portalem do innych momentów w czasie. Dzięki niemu Harper może przez dziesięciolecia śledzić losy swoich starannie wybranych „lśniących dziewczyn” – i je zabijać.

„To nie jest moja wina. To twoja wina. Nie powinnaś lśnić. Nie powinnaś mnie zmuszać, żebym to robił”.

CHICAGO 1992

Powiadają, że co cię nie zabije, to cię wzmocni. Nikt nie wie o tym lepiej niż Kirby Mazrachi, której życie legło w gruzach, gdy ktoś próbował ją zamordować. Kirby postanawia odnaleźć napastnika. Wsparcie znajduje w Danie, byłym reporterze zajmującym się sprawami kryminalnymi, który kiedyś opisywał jej przypadek, a teraz być może się w niej zakochał.

W trakcie swojego śledztwa Kirby odnajduje inne dziewczyny – te, które nie przeżyły. Dowody są nieprawdopodobne. Ale dla niej, która nie powinna żyć, to, że coś jest nieprawdopodobne, wcale jeszcze nie oznacza, że się nie zdarzyło…

DZIEWCZYNA, KTÓRA NIE CHCIAŁA UMRZEĆ

MORDERCA, KTÓRY NIE POWINIEN ŻYĆ

Alice

Julia

Margot

Jin-Sook

Kirby

Zora

Willie

Mysha

Catherine

Jego lśniące dziewczyny.

Wszystkie muszą umrzeć.

Lauren Beukes pracuje jako dziennikarka (jej artykuły publikowały m.in. „The Hollywood Reporter”, „Marie Claire”, „Elle”, „Cosmopolitan”) i scenarzystka telewizyjna w największym studiu animacji w RPA. Opublikowała opowiadania w kilkunastu antologiach, jest scenarzystką kilkunastu komiksów oraz autorką bestsellerowej powieści „Zoo City” (REBIS 2012).

Źródło opisu: Wydawnictwo REBIS

Lśniące Dziewczyny
(The Shining Girls)
Lauren Beukes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *